Tepro Toronto Click

Barva
černé
Na balkón

• , zakoupeno v Lidl-shop.cz

Na první pohled je gril krásný ovšem nevím jak dlouho vydrží, plech je tenký. Bohužel sílu plechu jsem nikde v nabídce nenašla. Znovu bych již nekoupila.

• Lehká obsluha

• Je velmi pěkný, doporučuji všem, dobře se sním griluje
    • Teploměr
    • Regulace roštu
    • Doporučuji zakoupit litinový rošt
    • Trošku nepřehledné obrázky v návodu. Chtělo by je zvětšit, aby člověk pochopil detaily.
    • Dlouhá hřídelka na kolečka, kolečka se vyklají, musel jsem ji zkrátit.

Typ grilu
Zahradní ohniště
Barva
černé
Na balkón

Čerstvě grilované klobásy a vůně šťavnatých steaků z krkovice jsou zárukou úspěšných a společenských večerů. Nejen při vysokých letních teplotách, ale i za počasí se svařeným vínem máte s vozovým grilem "Toronto Click" skutečný požitek z grilování. Je vhodný i pro spontánní grilovací večírky. Jeho patentovaná bezšroubová konstrukce umožňuje rychlou a snadnou montáž za pouhých 30 minut! Vozový gril v americkém stylu je vybaven plynule výškově nastavitelnou úrovní dřevěného uhlí. Jednoduchým otočením lze optimálně regulovat teplotu grilu. Teplota pokrmů se mění v závislosti na tom, jak daleko jsou uhlíky od grilovacího roštu. Dvoudílný gril umožňuje uzavřít grilovací plochu s výhodou, že teplo nemůže tak snadno unikat nahoru. Víko tak uvolňuje koncentrované teplo uvnitř ke grilovanému pokrmu. Speciální větrací otvory zajišťují vyváženou cirkulaci vzduchu během grilování a zabraňují vyhasnutí dřevěného uhlí při zavřeném víku. Díky víku s hladkým chodem nic nebrání nepřímému způsobu grilování, při kterém grilovaný pokrm leží v uzavřeném prostoru a není umístěn přímo nad žhavými uhlíky. Pomocí integrovaného teploměru ve víku může grilující kuchař pohodlně sledovat teplotu v grilu a přesně vyhodnotit, kdy je třeba přes klapku na dřevěné uhlí přidat další palivo, aby grilovací večer zdaleka neskončil. "Toronto Click" je tak praktický a výhodný, protože má na jedné straně kolečka. To umožňuje flexibilní grilovací zábavu. Ať už na terase, na trávníku nebo na balkoně - tento gril na vozíku se všude skvěle vyjímá. Díky inteligentnímu systému roštů v roštu, který lze téměř neomezeně rozšiřovat, lze splnit každé grilovací přání a mimo jiné vykouzlit chutné pokrmy z woku, zeleniny nebo brambor a ani pizza jako čerstvě vytažená z kamenné pece už není problém. Kromě výše uvedených výhod doplňují "Toronto Click" i drobné detaily, jako je otvírák na láhve nebo háčky na příbory, které jistě zapůsobí při každém grilování!

• , zakoupeno v Lidl-shop.cz

• poměr cena/kvalita
    • stavitelné topeniště (rošt s uhlíky)
    • promyšleně zabaleno (každý díl oddělený a v krabici není skoro vzduch)
    • kvalitní prášková barva ('počítačových' plechů)
    • kvalitní vypalovací barva (topeniště)
    • odkládací stolek s háčky
    • tloušťka plechů
    • je na principu dodělej si doma (viz komentář níže)
    • po prvním větším grilování se zohla pacička kterou se zvedá topeniště (na kterou tlačí klička se šroubem, musel jsem narovnat a přivařit výztuhu)
    • šroubky rozsypány po krabici (ale žádný nechyběl)
    • nemožnost dokoupit litinový multi-rošt (prostě kompletně nahradit rošt za litinový; prodává se pouze prostřední kulatý litinový)
    • kolečka jsou vyvyklané (průměr otvoru kolečka je 11mm a osa má 9mm)
    • kroutí se (stačí přidat dovnitř pod spodní šroubky noh ocelový drát do kříže)
    • ostré hrany všeho co je z nerezi (vylysované a bez otřepení hran, takže to chce pilník do ruky)

Gril je fakt super (předtím jsem měl možnost grilovat na SOUDEK-LUCIFER nebo LANDMANN-11941 a pár opravodvých plynových u kamarádů). Tento gril je takový skoro opravdický a použitelný (prostě má vše co má gril mít). Nevím která část se musí vypalovat, rozhodně první zátop jsem udělal s pomocí pár uhlíků (bez rozpal-komínu) a postupně jsem přidával uhlíky až jsem po cca 2 hodinách dosáhl 200°C a nikde nemám žádný propal. Barva topeniště je kvalitní (a předpokládám je to ta vypalovací). Barva plechů je také kvalitní prášková (zohl se mi zobáček regulace topeniště a musel jsem ji seškrábnout abych mohl přivařit výztuhu, šlo to hodně ztuha a je to dostatečně silná vrstva). Plechy jsou takové ty počítačové, ale mají prolisy a jsou dost pevné. Mám verzi CLICK kde na krabici píšou 20 minut na skládání oproti 2 hodinám bez CLICK :-) Reálně 2 hodiny a to jsem zručný. DODĚLEJ DOMA: Na nohy jsem použil ještě pérovky (podložky) aby vyrovnaly dilataci a nemusel jsem po každém grilování dotahovat. Gril se kroutí, přitom stačí pod spodní šrouby natáhnout nerez drátek do kříže (ničemu tam nevadí, je mezi popelníkem a topeništěm) a gril se brutálně zpevnil (náklady tak cca 20Kč, nechápu proč to výrobce neudělá, gril se mi teď vůbec nekroutí). Gril se nekroutí a tak jsem si musel dodělat štelovací nohu aby se nekýval. Kolečka jsou vyvyklané a dřou o nohy (průměr otvoru kolečka je 11m a osa má 9mm) na osu jsem obtočil 1mm plíšek a mezi nohu a kolečko přidal kroužky (aby bylo kolečko dále od nohy). Háčky na vercajk při převozu grilu strašně drnčí, stačilo přidat z naklepávacích šroubů kousky plastových hmoždinek (nic nedrnčí a háčky se zpevnily ale jsou stále sklopné). Otvírák na lahve má špatný sklon (horní rovnou část jsem zkrátil, původně se musela láhev přiložit úplně k noze, nově se mi mezi láhev a nohu vlezou i prsty). Plíšky na průduchách jsem měl všechny stejné a tedy na levé straně se otevírali opačně než na druhé (na to bych si nezvykl, stačí na jedné straně plíšky nazohíbat na opačnou stranu). Teploměr má i °F a detailnější stupnici než u °C, °F i se stupnici jsem začernil a teploměr je teď čitelnější. Jinak gril je super jak na pečení pečiva tak na grilování všeho. Jsem hodně spokojený a za tu cenu mi ani nevadí že jsem si ho musel dodělat doma. Všem doporučuju! Uvažoval jsem nad klasickým weberem, ale tento má štelovací topeniště + rošt na ohřev + odkládací stolek.

• Lehká obsluha

• Je velmi pěkný, doporučuji všem, dobře se sním griluje
    • Teploměr
    • Regulace roštu
    • Doporučuji zakoupit litinový rošt
    • Dlouhá hřídelka na kolečka, kolečka se vyklají, musel jsem ji zkrátit.

• stabilní, snadná manipulace, cenově dostupný

Chtěli jsme gril na víkendové rodinné grilování za dostupnou cenu - tyto požadavky gril skvěle splňuje. Výhodou jsou dva rošty, takže se na gril vleze maso i zelenina zároveň, také menší odkládací plocha je super. Sestavení grilu nám zabralo cca 40 minut. Doporučujem.

• , zakoupeno v JADAL.cz - Nářadí

• gril vypadá moc pěkně a bytelně. grilování první bylo bez problémů. výborná věc je posuvný rošt s uhlím, dá se tak krásně ovládat délka grilování. budeme si dokupovat ještě pizza kámen:-)