Napoleon Rogue 425 SBPK

Plynový gril Rogue R425SBPK. Tento model patří do střední kategorie mezi modely Triumph a LE/LEX. Je výjimečný svojí výbavou, která obsahuje prvky patřící do nejvyšší kategorie...
22 990 Kč

Odkládací plocha
Barva
černé

• , zakoupeno v GAS.cz

Zatím neodzkoušen. Nepřeje nám počasí.

Typ grilu
17.5 kW
Odkládací plocha
Barva
černé

• 4 hořáky ( 3 nerezové trubice, 1 boční hořák)
  • víko se zabudovaným teploměrem ACCU-PROBE™
  • elektronické zapalování JET-FIRE™
  • smaltované litinové rošty WAVE™
  • vana grilu z hliníkové slitiny s masivními kryty hořáků
  • věšáčky na nářadí a místo pro velkou plynovou láhev
  • sklopné boční police
  • výkon až 15,6 kW
  • rozměr grilovací hlavní plochy 60 x 45 cm
  • celková plocha vaření 3358 cm2
  • 15-letá omezená záruka President´s Limited Lifetime Warranty
  • provoz na propan-butan
  • vyrobeno v Kanadě

Špičková technika a funkce z modelů Prestige
Kromě sklopných polic a nerezového provedení má tento model prvky známé z nejvyšších řad a modelů Prestige. Jedná se o vanu grilu z hliníkové slitiny, masivní dvojité nerezové kryty hořáků, nerezové vlnité rošty, dvojité nerezové víko s teploměrem či úložný prostor s místem i pro velkou plynovou láhev.

Kvalita a dlouhá životnost - masivní nerez
Jak již bylo zmíněno, vnitřek grilu odpovídá kvalitám nejvyšších modelů Napoleon. Výhodou hluboké vany grilu je i optimální možnost použití příslušenství v podobě vložky na dřevěné uhlí, kterou změníte Váš plynový gril Rogue na uhelný a získáte další možnost grilování s bohatým aroma.

Postranní infračervený hořák s krytem Sizzle Zone
Tento gril je nejmenším modelem značky Napoleon vybavený infračerveným keramickým hořákem Sizzle Zone, který je ideální pro přípravu špičkových steaků. Můžete ho samozřejmě využít i pro přípravu příloh na grilovacích mísách či pánvích.

Uzavřená skříň s místem pro velkou láhev.

Pod grilem za dvoukřídlými nerezovými dveřmi naleznete velký uzavřený úložný prostor s držákem na velkou plynovou láhev, což bylo doposud výsadou jen největších modelů. Stejně tak odkapávací výsuvné plato je dostupné zepředu, což zjednodušuje údržbu a  odpadá nutnost gril otáčet.

Odkládací prostory háčky a polička
Na bočních stěnách skříně grilu je možno uchytit poličku na Vaše příslušenství. Kromě toho na stranách bočních polic jsou háčky na zavěšení nářadí.

Příslušenstvía další možné doplňky
I k tomuto grilu existuje široké spektrum příslušenství, např.: krycí obal, sada otočného rožně, litinová grilovací deska, všeobecná vložka na dřevěné uhlí a vonné šupiny ad.

• , zakoupeno v GAS.cz

Zatím neodzkoušen. Nepřeje nám počasí.

• výkon 15,6 kW
    • dvojité nerez kryty hořáků
    • nezávislá regulace každého hořáku
    • garanční lhůty
    • háčky na 4 ks nářadí
    • nerezová válcová vložka pro udící štěpky jako příslušenství
    • možnost mytí odkapávacího plechu, misky a krytů hořáků v myčce
    • malá, byť bytelná kolečka
    • nerez je náchylný na nečistoty

Po grilu na dřevěné uhlí, kdy neustálé roztápění grilu pro větší společnost typu a‘la Hujerovi s několika chody s určitým časovým odstupem mě též silně dopalovalo a musel jsem se dochlazovat pěnivým mokem, což naopak dopalovalo i mojí drahou polovičku, když jsem občas něco připálil, rozhodl jsem se nejen pro zdárné zažívání všech (a zdraví mé manželky) pro plynový gril.
    Aby grilování byla příjemná pohůdka, stanovil jsem si po přečtení různých článků a recenzí tato kritéria: nerezové hořáky, nerez kryty hořáků, minimálně litinový rošt, bytelná konstrukce (která se vlivem tepla nebo hmotnosti nekroutí) a celoplošný odkapávací plech pod hořáky. Bonusem byl boční hořák.
    Vzhledem k omezenému prostoru pro gril jsem pokukoval po menších. Na trhu jsou i s 2 hořáky, ale to je opravdu maximálně pro partu do mariáše, navíc i z hlediska samotného grilování mi to v prodejnách spíše rozmlouvali z důvodu nepříliš vhodného rozdělení tepla. Po obšlápnutí asi 3 vytipovaných prodejen jsem byl stále více utvrzen, že s tímto napoleonem to bude fakt dobrý kauf – 3 hořáky a 1 boční. Na rozdíl od většiny u nás dostupných značek grilů v této kategorii má sklopné obě boční police, přičemž ta levá má v sobě zabudován hořák. Co mě dále přesvědčilo, tak to je celoplošný odkapávací plech, který je výsuvný zepředu (u konkurence často výsuvné zezadu) zakončený vyjímatelnou miskou. Gril má dvojité smaltované víko, které lépe přenáší teplo. Jeho výška umožňuje bezproblémové grilování i pomocí otočného rožně. Ve skříňce pod grilem je prolis pro (nadstandardně) velkou 10 kg propanbutanovou láhev. U jiných grilů se vejde jen 5 kg. Měl jsem možnost posoudit i o dost dražší grily weber spirit E-210 a E-320 či genesis II 310. Jsou zhruba na stejné úrovni, ale za podstatně vyšší cenu zato dostanete podstatně nižší kW výkon. A jestli si dám pánev přímo na rošt nebo do prolisu místo roštu je pro mě úplně nepodstatné. A grilování s iGrill sondou rád přenechám všem IT expertům z jiné dimenze se všemi jejich iPhony a smartphony. I když i tuto variantu napoleon nabízí. Holt za tu cenu mercedes mezi grily.
    Samotné sestavení musí zvládnout i ne zcela rozený kutil. Na rozdíl třeba od campingazu se používá naštěstí jen jeden typ šroubků a matiček. Vlastní vana s hořáky a víkem je již smontovaná z výroby, vzhledem k její velikosti ji doporučuji při montáži osadit na spodní část ve dvou, což je otázka několika vteřin.
    A abych jen nechválil. Největším problémem jsou podle mě malá kolečka. Pro pojezd na tvrdém podkladu (dlažba, prkna, beton) plně vyhovující, ale na trávě musíte mít svaly, kolegu a gril přenášet v rukách. V úložném prostoru vedle bomby by se slušelo mít cca 2 přihrádky. Ale za tu cenu nemůžu mít všechno … A připomínám pro “postižené“ úklidem, že je částečně použit nerez, tak leštěnky na něj mít určitě v zásobě. Z důvodu téměř bezúdržbového čištění doporučuji obalit dvojitým alobalem nerezové kryty hořáků, kdy jsou tak chráněny proti odkapávání tuků, kousků masa, marinád, apod.
    Za mě je tento gril opravdu hauptrefa. Tak dobrou chuť všem grilmanům.